Poddaj się

09 czerwca

 
Poddaj się. Zrezygnuj z tego, o czym marzyłeś. Bo jeśli się poddajesz, to na zawsze. Masz dość. Nie radzisz sobie. I tyle.
Ciężko jest czasami dać sobie spokój. Powiedzieć nie i przestać marzyć o czymś. Ale wiesz, co jest gorsze od poddania się?
Kiedy się zatrzymasz. Nie rezygnujesz ze swoich planów, z marzeń. Nie mówisz, że kończysz z dążeniem do celu. Tylko po prostu jakoś sam przestajesz do niego dążyć.

zatrzymałam się

Miałam taki czas w tamtym roku. I mogę szczerze powiedzieć, że ten czas był gorszy niż wtedy, gdy jeszcze w ogóle nie wiedziałam o tym całym psim świecie. Dlaczego? Bo już wiedziałam, czego chcę. Tylko przestałam próbować tego sięgnąć.
Stałam w miejscu. Pisałam bloga, miałam wrócić i... nie wróciłam. I to nie dlatego, że się poddałam, powiedziałam nie chcę już pisać. Chciałam. Po prostu trwałam w jakimś zawieszeniu. I tak samo było właściwie z całą pracą z psem. Wszystko leżało.

A potem przyszedł czas, kiedy się otrząsnęłam. Kończył się rok, powoli rozrysowywałam  swoje pierwsze bujo. Nagle przyszła myśl. O tym, że czas się wybudzić.
Wzięłam zeszyt i zaczęłam planować. Rozpisałam to, czego pragnę, do czego dążę i jak spróbuję to osiągnąć. A potem przewróciłam stronę i napisałam 2018 - nasz rok.

skoczyłam

Jednak zamiast spaść, sięgnęłam czegoś nowego. Zaczęłam działać. W mojej pracy z psem po raz pierwszy odczuwałam, że idziemy gdzieś dalej. Widziałam efekty. Może nie spektakularne, ale były i to się dla mnie liczyło.
Oczywiście potem pojawiały się momenty załamań, że nie wychodzi, że niedasię, i po co ja to właściwie robię.
Później znalazłam Uniwersytet Twojego Psa, pojechałam na warsztaty. Znowu trochę się zmieniło. Głównie to, co wiedziałam i co robiłam.
Teraz próbuję, próbuję i próbuję. Mam ochotę pod koniec roku pomyśleć, że to rzeczywiście był nasz rok.
Wiem, że się nie poddam - nie martwię się o to. Natomiast już nigdy nie chcę się zatrzymać - tobie też to radzę. Choćby życie wołało mam gdzieś twoje plany. Znajdź inną drogę. I zrób wszystko byle się nie zatrzymywać, nawet gdy wcale nie będzie wychodzić. Jeśli nie chcesz, to się poddaj. A jeśli chcesz -  nie pozwól już nigdy, żeby życie cię zatrzymało.

Podobne posty

0 komentarze

Przeczytałeś posta? Skomentuj! Każdy komentarz bardzo motywuje :) Na pewno odpowiem na to, co napisałeś - niezależnie od tego, czy będzie to jedno zdanie, czy dziesięć. Dziękuję!