Q&A na pół roku bloga - 50 pytań od was!

01 grudnia

Nie ma to jak poznawać ludzi, których czytasz, dopiero po pół roku.
Niby wszyscy (albo przynajmniej większość) się znamy - z rozmów na instagramie lub fapnage. Tym razem jednak mogliście mi zadać wszystkie, nawet najgorsze, pytania. A ja z pełną szczerością na każde z nich odpowiadam. Cóż można powiedzieć - enjoy!
Lojalnie uprzedzam, że to chyba najdłuższy post na całym blogu - ma prawie trzy tysiące wyrazów. Trzy tysiące, ludzie! Tak, tyle pytań dostałam i do takich odpowiedzi mnie skłoniliście.
Wciąż nie wiem, co wprawiło mnie w większy szok - ilość pytań, czy fakt, że piszę już od pół roku...
Zaczynamy od chyba najprostszego pytania, czyli

1. dlaczego postanowiłaś założyć bloga ?

Bo nie umiałam inaczej. Serio, serio. Pierwszego bloga założyłam już dawno temu i był beznadziejny. Mimo to pisałam dzielnie… do czasu. Potem zaliczyłam kilka większych powrotów do pisania, za każdym razem pod nowa domeną. To kolejny z nich, tym razem myślę, ze bardziej stały. Chyba po prostu potrzebuję pisania do życia, bo w czasach bezblogowych strasznie mi tego brakowało. Dlatego jestem tu i znowu uparcie stukam w klawiaturę.

2. skąd pomysł na taką nazwę bloga ?

Kocham gry słów! Smells like adventure to właśnie taka gra. Jest po angielsku, bo nie umiem oddać tego po polsku - na blogu piszę o naszych codziennych przygodach, dlatego adventure. A Tobi uwielbia węszyć, stąd użycie też słowa smells. Dodatkowo nazwa jest nawiązaniem (chociaż nie było to planowane ;) ) do piosenki Nirvany - Smells like teen spirit.
ta fotka wyszła totalnie inaczej niż miała i sama nie wiem, co o niej myśleć

3. co dało ci pisanie bloga ?

Na pewno mnóstwo nowych znajomych! Dało mi też motywację do pracy z psem i rozwoju mojego fotografowania. Zyskałam miejsce, gdzie mogę się wygadać, podsumowywać swoje doświadczenia i usłyszeć, co sądzi o tym ktoś inny. Przy okazji zyskałam o wiele mniej czasu wolnego 😀

4. jakim cudem twój blog jest najpiękniejszy jaki kiedykolwiek widziałam?

Oj tam! Tak czy siak, muszę przyznać, że to nie moja zasługa. Grafikę w nagłówku, zrobioną na podstawie mojego zdjęcia, wykonała A.W.Art, a szablon wprawdzie jest pobrany, ale z jego ogarnięciem (bo ja na tajemnicach kodu nie znam się ani trochę) pomógł mi mój podręczny programista - Kamil (dziękuję, bo wiem, że ty też to czytasz. Widzisz, ludziom podoba się ten blog! Ha!)

5. czy ktoś z bliższych ci osób wie o twoim blogu? Jeśli tak, to jakie były reakcje osób i czy bałaś się tego, że ktoś odkryje twój blog ?

Wie kilku moich znajomych i rodzice, którzy dowiedzieli się z przypadku, przez link, który udostępniłam na grupie na fejsie (okazało się, że grupa była otwarta). Rodzice na początku się zdziwili, ale zareagowali miło. Innym powiedziałam sama (a skąd bym wzięła pomoc w sprawach technicznych? 😜) i wciąż mnie czytają! Miło mieć takich znajomych. Na początku bałam się, że ktoś z mojej klasy odkryje bloga. Z perspektywy czasu widzę, że to trochę głupie, ale nadal nie chciałabym, żeby go czytali. Nie lubią mnie i nie chcę dawać im kolejnego powodu do traktowania mnie w taki sposób, w jaki mnie traktują.

6. w jakich okolicznościach postanowiłaś, że zaczniesz blogować ?

Tak naprawdę Smells like adventure istniało w mojej głowie o wiele wcześniej. Brakowało tylko ubrania go w ładne słowa i grafikę. Pomysł klarował się w mojej głowie aż przeszłam z pomysłu do działania. Załatwiłam grafikę, kupiłam (za pomocą wiadomej osoby) domenę. Potem były ostatnie poprawki, stres jak stąd do księżyca i wdech. Wydech. Opublikuj.
wiecie, jaka to katorga, robić takie zdjęcie nie posiadając statywu? 

7. czy twoim zdaniem założenie bloga to dobry pomysł ?

Według mnie każdy pomysł jest dobry (o ile nie wiąże się z szkodą nasza lub cudzą, ale to chyba logiczne). Warto spróbować blogowania, może akurat ktoś z was znajdzie w tym nową pasję? Do założenia bloga nie potrzeba wiele i uważam, ze założenie bloga było dobrą decyzją w moim przypadku. Czy w waszym też będzie? Nie wiem, ale każde doświadczenie w życiu daje nam coś nowego, dlatego czemu by nie spróbować!

8. może trochę "tchniesz życie" w grupę Psiarz Planuje ? Liczę na inspiracje !

Wiem, że było tam cicho i staram się to zmienić! Wrzucam nowe posty, planuję kurs bujo, zbieram się do wrzucenia jakichś fotek. A jeśli ktoś z was chce pomóc i przy okazji znaleźć inspiracje do planowania, to zapraszam!

9. jestem ciekawa filmików w Twoim wykonaniu ! chętnie obejrzałabym jakąś sklejkę z życia Tobiasa, spacerów, waszych psich akcesoriów ? Co ty na to ?

Szczerze? Mam takie coś w planach! Akcesoria pokażę wam w poście za tydzień, ale od nowego roku mam zamiar zbierać krótkie wideo z naszej codzienności. Wiele tego nie będzie, myślę, że 3-4 filmiki na rok, bo jednak pisanie jest mi o wiele bliższe, ale zobaczymy. Co o tym myślicie?

10. powiesz coś o waszej pracy, jak skupiasz Tobiasa na sobie (chociażby przy psach czy w innych rozproszeniach) ? Jakieś haki

Przy psach na razie jesteśmy ciency 😜 Póki co moim sukcesem jest olewanie psów za płotami i w dużej odległości od nas, chociaż i to zależy od przypadku. W 219 wybieramy się na Piątkowe Mijanki do TRIKa, żeby popracować przy psach w bliższym otoczeniu. Haki? Na pewno trenowanie skupienia w domu, później na podwórku, w łatwych warunkach. Poza tym warto zauważyć swojego psa i jego potrzeby, nie tylko nasz cel. Od kiedy widzę, że Tobi potrzebuje przestrzeni (i to, jak wiele jej potrzebuje), jest mi zdecydowanie łatwiej! Mam już świadomość, że muszę go skupić zanim przytrafi się bodziec, nie gdy już zaczyna szczekać, a przedtem najlepiej odejść gdzieś dalej, żeby dać się mu wyciszyć.
Często gdy widzę, że bodziec będzie zbyt ciężki, żeby mimo niego cały czas skupiać się na mnie, wolę przekierować zainteresowanie łaciatego na węszenie w trawie. To go uspokaja i pomaga ogarnąć trochę emocje, a nie wymaga takiego wysiłku jak patrzenie na mnie pod ich wpływem. Warto znać ograniczenia swojego psa i stopniowo podnosić poprzeczkę.
jedno z niewielu zdjęć, gdy łaciaty ładnie się we mnie gapi 

11. ile czasu dziennie poświęcasz Tobiasowi ? Wasza codzienna rutyna ?

Nigdy nie liczyłam, ale trochę tego jest. Tobias zazwyczaj wstaje razem ze mną. W ciągu dnia robimy sobie dwa treningi, o ile można tak to nazwać. Pierwszy krótki, rano przed szkoła (w dni wolne bywa trochę dłuższy), przy okazji łaciaty dostaję pierwszą porcję jedzenia. Później wychodzę, a on śpi, gdy mnie nie ma. Po powrocie ze szkoły zazwyczaj idziemy na dłuższy spacer połączony z kolejnym treningiem i jedzeniem. Poza tym w ciągu dnia czasami się bawimy lub po prostu siedzimy razem.

12. kiedy zaczęła się twoja "psia przygoda" ?

To, wbrew pozorom, bardzo trudne pytanie! Niby już jakiś czas temu, gdy pisałam wcześniejszego bloga (na którym pojawił się nawet kiedyś zwycięski post do konkursu Dog Lovers Blog u Mango - whippet z pasją. Dalej mam ten tshirt z Pupilu, uwielbiam go <3). Tak naprawdę zaczęłam rzeczywiście żyć w psim świecie i regularnie pracować z Tobim od Psim Targiem w Krakowie w 2017. Poznałam tam dużo psich firm i na całego wpadłam w kynologiczny światek. Wcześniej byłam, że tak to ujmę, bardziej biernym psiarzem. A na całego z pracą ruszyliśmy na początku 2018. Momentem przełomowym było dla mnie jednak szkolenie w Uniwersytecie Twojego Psa w lutym.

13. jaka jest twoja ulubiona rasa psa ?

Naprawdę bardzo was przepraszam, ale nie odpowiem, że beagle. Moim wymarzonym psem (z charakteru i wyglądu) jest kelpik lub toller i to dwie moje ulubione rasy.

14. jaka jest największa wada twojego psa ?

Mój pies ma dwie rzeczy, których strasznie w nim nie lubię. Które de facto są również moimi wadami. Dobraliśmy się ślicznie, nie zaprzeczycie. Jakie wady mam na myśli? Emocjonalność i upartość. Tobiasa często ponoszą emocje, ja też mam z tym problem. A o byciu uparciuchami nie będę się rozpisywać.

15. czym karmisz Tobiasa ?

Tobi je Taste of the Wild, smak Pacific Stream.

16. myślisz o 2 psie, czy Tobias zdecydowanie wystarcza ?

Aktualnie wystarcza, i to aż nadto. Nie planuję mieć drugiego psa, szczególnie póki łaciaty wciąż ma problemy. Ale mam taką wizje przyszłości, w której jestem ja i dwa psy. Myślę, że kiedyś przemyślę to dokładniej, gdy będę mieć już możliwości i warunki.

17. skąd pomysł na beagla ? To twoja ulubiona rasa ?

Zlinczujcie mnie, ale ja wcale nie miałam zamiaru mieć psa. Większość psiarzy mówi, że od dziecka kocha psy, marzyło o psie, wypatrywało psów na ulicach i ogółem ma psiarstwo we krwi. A ja kochałam koty. Niestety moi rodzice kochali je trochę mniej i u nas w domu pojawił się pies. Wybór rasy nie był zbyt przemyślany, a ja byłam dzieciakiem. Myślę, że gdyby wtedy wyglądało to inaczej, to i nasza relacja byłaby inna niż jest.

18. czy twoi rodzice są w pełni psiolubni ?

Nie są, nad czym ubolewam (przepraszam, mamo. Dobrze wiem, że to czytasz).

19. z jakimi problemami aktualnie zmagasz się z Tobiasem ?

Pracujemy nad kontrolą emocji (głównie przy psach), skupieniem w rozproszeniach, przychodzeniem na zawołanie i ogarnięciem łaciatego w kwestii zabierania rzeczy. Poza tym chcę zbudować u niego motywację zabawkową, ale tamte problemy są jednak ważniejsze i niejako główne.

20. jakie macie z Tobim cele ? Kontynuujecie dogfitnes i nosework ?

Kontynuujemy, ale nie ćwiczymy tak regularnie, jak bym chciała. O moich celach więcej opowiem wam za jakiś czas. Na razie chcemy maksymalnie wykorzystać ostatni miesiąc 2018, a potem zabierzemy się za noworoczne działanie 😀
ale pachnie!

21. ile łaciaty jest z tobą ?

Jest u mnie od sierpnia 2015, czyli nieco ponad 3 lata.

22. co jest największą zaletą Tobiasa, a co twoją ?

Tobiasa zaletą jest na pewno spryt i energia, chociaż nie zliczę, ile razy je przeklinałam. A swojej zalety nie umiem wymienić. Jakoś mi ciężko :P

23. jak ćwiczysz z psem ?

Na spacerach po prostu ćwiczymy naumiane już komendy, stopniowo dodaję rozproszenia. W domu robimy trochę sztuczek, dogfitnessu (jesteśmy na etapie dysku sensorycznego, nie mam jeżyków ani piłek) i noseworku na zestawie od Nosework Polska (na razie pracujemy tylko na cynamonie i bez próbek niedostępnych).

24. jakimi zasadami kierujesz się w życiu i w pracy z psem ? Masz jakąś myśl przewodnią lub motto ?

Nigdy nad tym nie myślałam, ale jeśli miałabym określić moje główne zasady, to będą to chyba nie pędź do przodu tylko dlatego, że raz ci się udało, nie poddawaj się, bo raz ci nie wyszło i zaakceptuj swojego psa zanim spróbujesz go zmienić.

25. czy wiążesz swoją przyszłość z psami ?

Jasne, że tak, jednak nie przyszłość zawodową. Chcę mieć psy, pracować z nim i trenować psie sporty, ale nie ciągnie mnie do bycia weterynarzem, groomerem czy behawiorystą.

26. skąd pomysł na imię Tobias? Po prostu zostało takie wybrane czy kryje się za tym jakaś historia ?

Tata Tobiasa był ze Szwecji, a Szwecja to piękny kraj 😜 W dodatku cały miot miał mieć imiona na T, więc postanowiliśmy razem z rodzicami iść w tym kierunku przy wyborze imienia. Jakoś tak się stało, że mała, łaciata klucha została Tobim.

27. czy łaciaty to twój wymarzony pies, czy jednak kochasz go, ale następny byłby inny ?

taka ładna adresówka od Wystrój Zwierza do nas przyszła!
Wymarzony to względne słowo. Kocham go i gdybym teraz miała wybór, to nie zamieniłabym go na żadnego innego, ale jednak w przyszłości chcę mieć psa rasy innej niż beagle i pracować z nim w inny sposób, od szczeniaka.

28. z jakiej okazji dostałaś Tobiasa ?

Bez okazji. Mieliśmy kupić psa, znaleźliśmy hodowlę, a w czerwcu urodziły się szczeniaki i jeden pojawił się u nas.

29. ile Tobias umie komend ?

Nie mam pojęcia, ale myślę, że ponad 20, może około 30. Słabiutko, ale mało sztuczkujemy w ostatnim czasie.

30. top 5 psich blogów

Tutaj nie będzie zaskoczenia. W wszelkich „top” jestem słaba, ale to moje ulubione psie blogi:
Lubię też May the woof be with you, Vuko, Psa do kwadratu, Życie z psem, Drużynę G, Dzikośc w sercu, Monster dogs, Enzo border collie i Marley & Jimmy. Jest pewnie wiele innych, ale te szczególnie zapadły mi w pamięć i  czytam je regularnie.

31. top 5 produktów dla psów

matę węchową też lubimy - w naszym konkursie można taką wygrać! Wszystko jutro na insta
O, kolejna topka ;)  Moje ulubione produkty to na pewno:
Doganica (PAWrricade robi super robotę!)

32. top 5 blogów

Niby to pytanie już było, ale tym razem nie ma określone, że chodzi o psie blogi, więc pokażę wam 5 blogów, które nie są o psach, a bardzo je lubię

33. top 5 fanpage 

Tu jest jedno powtórzenie, ale musicie mi to wybaczyć.
Kundelek na biegunie (ich blog i instagram też jest świetny!)

34. lubisz poznawać ludzi przez internet i czy jesteś otwarta na takie znajomości ?

Tak! Mam wielu znajomych z internetu. Większości z nich nigdy nie spotkałam w rzeczywistości, ale mam nadzieję, że kiedyś mi się uda. Mam też trzy bardzo dobre przyjaciółki, z którymi znam się już od kilku lat (pozdrawiam was, bo wiem, ze to czytacie!) i planujemy spotkać się w przyszłości. No i oczywiście mam was! Przez te 6 miesięcy nawiązałam mnóstwo świetnych znajomości 😀

35. co lubisz robić w wolnej chwili ?

Poza rzeczami związanymi typowo z psem lubię robić zdjęcia, spacerować (wiem, ze to się z psem wiąże, ale to inna sprawa), czytać książki, grać na gitarze (która ostatnio wykorzystywana jest jedynie do zbierania kurzu), pisać, marzyć, planować w bujo i pisać brushpenami.

36. twoje największe marzenie / cel ?

Związane z psem - wyjście na prostą, ogarnięcie naszych problemów. To takie realne marzenie. Z nierealnych marzę o zaczęciu agility, ale to chyba w życiu się nie uda.
Jeśliby mówić o niezwiązanych z psem, to znaleźć swoje miejsce we wszechświecie. I mieć tam psy 😀

37. jak widzisz siebie za 10 lat ?

Powiem wam, że to w gruncie rzeczy sporo czasu. Po skomplikowanych obliczeniach zauważyłam, że będę mieć wtedy 24 lata. Czyli będę wtedy kończyć studia (wciąż myślę nad tym, co będę robić, ale jednak w mniejszym lub większym stopniu wiążę swoją przyszłość z językami). Chciałabym wtedy czuć się szczęśliwa z tego, co wybrałam - cokolwiek wybiorę - i wciąż być zapaloną psiarą.

38. Myślisz, że jesteś raczej optymistką?

Myślę, że nie jestem ani optymistką, ani pesymistką, ani realistką. Potrafię jednego dnia myśleć wszystko będzie zarąbiście, a innego nic mi nie wychodzi i nie wyjdzie. Staram się być optymistką, ale niezbyt mi to wychodzi.
takie ładne, a łaciat nie chce się nimi szarpać... Ale kiedyś ta sprawa wydawała mi się beznadziejna, teraz coraz częściej udaje się go do tego zachęcić. Trzymajcie kciuki żeby doszła mi nowa kategoria psich rzeczy, na które mogę wydawać kasę 😀

39. w jakim programie obrabiasz zdjęcia, oprócz gimpa ?

Obrabiam tylko w Gimpie! Photoshop i Lightroom są płatne, a te ceny nie są małe, natomiast Gimp jak na darmowy program ma całkiem niezłe narzędzia. W gruncie rzeczy od kiedy ogarniam jak, co i gdzie to całkiem nieźle się dogadujemy.

40. skąd czerpiesz pomysły na tak cudowne zdjęcia ?

Obserwuję to, co mnie otacza i szukam wyjątkowych miejsc- choćby były to zwykłe krzaki, czasami na zdjęciu wychodzą niesamowicie. Poza tym cały czas oglądam zdjęcia różnych osób. Moją idolką jest Alicja Zmysłowska, ale bardzo lubię też zdjęcia Izy Łysoń i Natalii Śliwińskiej z Psiego Kawałka Internetu.
I dziękuje za komplement, osobiście uważam, ze nie są aż takie świetne, ale widzę różnice w mojej fotografii teraz i rok temu, co strasznie mnie cieszy

41. jakich obiektywów używasz do robienia zdjęć ?

Używam obiektywu canona 50mm f/1.8. Nim robione są w sumie wszystkie zdjęcia na blogu lub Instagramie. Mam też tamrona, ale póki co mało go używam, myślę, że lepiej nada się do fotografowania różnych eventów.

42. jakim cudem robisz takie piękne zdjęcia ?

Jasne! 😜 Multum osób robi lepsze fotki niż ja, ale bardzo mi miło, że moje wam się podobają. Kluczem jest chyba po prostu wyobraźnia i dużo czytania o fotografii i kompozycji, ja wciąż się dokształcam.

43. dlaczego akurat ig? 

W sumie przypadek. Założyłam bloga, powstał fanpage i instagram, bo przecież bloger musi mieć jakieś social media ;) Okazało się, że na instagramie odnajduję się lepiej niż na fb, bo zdecydowanie łatwiej jest mi wrzucić fotkę raz na jakiś czas, niż poza pisaniem cotygodniowych postów wymyślać też krótsze teksty na fanpage. Czasami mam pomysł, a czasami moja strona leży odłogiem.

44. jak myślisz, jaką postać miałby twój patronus ?

Bardzo, bardzo, bardzo podoba mi się to pytanie! I chyba najwięcej problemów mi sprawiło, bo nie myślałam o tym wcześniej. Po zastanowieniu uznałam, że byłaby to papuga, chociaż nigdy nie byłam szczególna fanką ptaków.

45. umiesz szyć ?

Nie, ale od dziecka chciałam szyć. Na chceniu się skończyło, może kiedyś spróbuję… Jakiś czas szyłam ręcznie, ale nigdy nie miałam okazji spróbować szycia na maszynie.

46. skąd bierzesz pomysły na posty? Co cię inspiruje ?

Z tego, co aktualnie dzieje się w moim życiu, z moich doświadczeń, przemyśleń, emocji, usłyszanych rozmów, rzeczy, który mnie zmotywowały albo przybiły, z natury. Czasami myślę długo i mam pusto w głowie, innym razem wymyślam 3-4 tematy nowych postów.

47. co cię motywuje ?

Niektórych motywują porażki. Mnie nie, każda porażka mnie dobija. Motywację znajduję w małych sukcesach, w planowaniu, myśleniu o swoim celu, marzeniach i wparciu innych.

48. kim chcesz zostać w przyszłości ?

Nie mam pojęcia… Na pewno chcę robić coś związanego z językami obcymi, uwielbiam się ich uczyć. Kocham angielski i hiszpański i chciałabym iść w tym kierunku.

49. czemu kupujesz tak dużo rzeczy ?

Jestem maniakiem. Tyle w temacie 😜 A poza tym, to pytanie jest pewnie spowodowane moimi ogromnymi zakupami z Psim Targiem. Czemu tyle kupiłam? Bo przez cały rok moi rodzice sprzeciwiali się zakupom dla psa, więc nadrobiłam maniakowe zaległości za cały 2018.

50. jakie rady dałabyś osobie początkującej ?

Nie bój się. Bądź sobą. Działaj. Twórz. Przeżywaj. Ciesz się każdą sekundą tego co masz. Doceń siebie. Masz wady, jak każdy inny, ale to nie znaczy, że nie możesz się cieszyć życiem. I biegnij tam, gdzie chcesz być. To, że czasami się zatrzymujesz, to nic złego.
Koniec (nareszcie, co?). Dziękuję wam, ze jesteście tu ze mną, czytacie moje teksty i piszecie do mnie. Pytacie, kiedy mówię, że mam zły humor, dajecie dobre rady i solidnego kopa do dalszego pisania. W podziękowaniu jutro zaczyna się dla was konkurs (a co jest lepszego niż konkurs przed świętami? W końcu można wygrać prezent dla psiaka!), wciąż myślę nad tematem. Śledźcie instagrama!

Podobne posty

12 komentarze

 1. Przeczytałam cały post i nie będę ukrywać, że zrobiłam to z przyjemnością. Niesamowite ilu nowych rzeczy można się dowiedzieć. Nie miałam pojęcia, że uwielbiasz tollery. Piąteczka - jestem ogromną pasjonatką tejże rasy.
  Bardzo dziękuję za wymienienie nas w lubianych blogach. Jest mi naprawdę miło. ♥
  Pisałam to już kilka razy, ale po prostu muszę to zrobić raz jeszcze. Blog jest naprawdę świetny. Z niecierpliwością czekam na każdy nowy post i z zadowoleniem obserwuję jak się rozwija. Widać, że robisz to z pasją i wychodzi ci to fenomenalnie. Oby tak dalej!
  Życzę postępów w pracy z łaciatym. Nigdy się nie poddawaj!
  Niech *woof* będzie z wami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle miłych słów, że aż za dużo na raz ♥ Dziękuję bardzo i w sumie sama nie wiem, co odpisać. Wiedz, że sprawiłaś, że mam teraz uśmiech na twarzy ;)

   Usuń
 2. Skąd ja znam sprzeciw rodziców w sprawie kupowania rzeczy dla psów :P
  Cały dzień dziś czekałam na post i nie zawiodłam się <3 Twojego bloga znalazłam przez przypadek i od razu sie w nim zakochałam bo według mnie widać że mega się starasz i wkładasz w to serce ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moi rodzice nie chcą już słyszeć o "nowej fajnej obroży" :D
   Dziękuje bardzo, cieszę się, ze nie zawiodłam! Przepraszam za czekanie, ale w ciagu dnia wypadło dużo spraw i koniec końców post skończyłam dopiero teraz <3 Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Też kiedyś byłam maniakiem psich akcesoriów, ale od ponad pół roku nie czuję już takiej presji kupowania niczego nowego, nawet dla siebie :D Za to wciągnęłam się w dawanie prezentów innym ♥

  Nie ukrywam, że chciałabym w niedalekim czasie zmienić swojego Nikona na Canona z obiektywem 50 mm :D Polecasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja nigdy nie umiem sobie odmówić ładnej obroży ;)
   Polecam bardzo, świetnie łapie ostrość, jest jasny i robi ładny bokeh w tle. Bardzo go lubię, ale czasami czuję, że w niektórych ujęciach mnie trochę ogranicza. Muszę poszukać czegoś nowego do innych typów zdjęć!

   Usuń
 4. Wow - ile pytań! I zapewne masa włożonego czasu w odpowiadanie na nie :) Bardzo fajnie się czyta takie rzeczy ♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też byłam zdziwiona ilością pytań! Dziękuję ❤️

   Usuń
 5. O tak, filmiki w waszym wykonaniu to byłby absolutny sztos! I podziwiam to, że palce Ci nie zwiędły odpowiadając na tyle pytań!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, napisałam się sporo! Wysoko mnie cenisz, a ja z filmikami i obróbką jestem dość marna, ale zrobię co w mojej mocy :D

   Usuń
 6. Widzę,że w końcu znalazłam taką samą maniaczkę rzeczy dla psów ( najlepiej kolorowych) co ja :P

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałeś posta? Skomentuj! Każdy komentarz bardzo motywuje :) Na pewno odpowiem na to, co napisałeś - niezależnie od tego, czy będzie to jedno zdanie, czy dziesięć. Dziękuję!